• 1
    Celebration...
  • 1
    New Jersey...
  • 1 2012 Féile Squad
  • 1
    Crossmaglen...
  • 1

Latest News

Fundraising table quiz - Thank you...
24/08/2016
The senior team would like to thank all members who attended the very successful Table Quiz on Thursday...
read on


Weekly Fixtures - August 19 2016
19/08/2016
Below are the fixtures for our teams for the coming week. Best of luck!
read on


Littlewoods Ireland Blog Awards...
17/08/2016
Senior team player and food blogger Sinead Delahunty has been shortlisted for the Littlewoods Ireland...
read on



also in the news :
07/08/2016
The senior championship final has been scheduled for Friday September 2nd at 8:15 pm in Parnell Park and Paul Ryan and Colette O'Keefe have kindly volunteered to organise buses to this game.&...
22/07/2016
August CampDay 1Fantastic start to our 2nd Cul Camp with over 80 children in attendance. It is particularly pleasing to see so many of the kids from our first camp in July coming back to join...
05/06/2016
Congrats to Ena Brophy whose contribution to the club was recognised by Dun Laoghaire County Council in the "Celebration of Volunteering" awards. Ena has been a central and influential...
03/04/2016
The Dublin Féile victory has been added to our Roll of Honour page. Please be patient while it downloads as there's a lot of content there ;-)

Fixtures

Friday 26th August, 2016
Under 14 Division 2 Championship Group B
19:00 Foxrock Cabinteely A vs St Judes Pat Murphy Kilboggett Park
Saturday 27th August, 2016
Under 13 Division 1 Cup Group A
15:00 Foxrock Cabinteely A vs Ballyboden St Endas A Orla Kavanagh Kilboggett Park
Under 13 Division 3 Cup Group A
15:00 Foxrock Cabinteely B vs Templeogue Synge Street Eilis Murphy Kilboggett Park
Under 12 Group X (3 Team)
13:00 Ballyboden St Endas A vs Foxrock Cabinteely A Niamh Donnelly Pairc Ui Mhurchu
Under 10 South X (2 Team)
14:00 Ballyboden St Endas A vs Foxrock Cabinteely A TBC Pairc Ui Mhurchu
Sunday 28th August, 2016
Under 16 Division 1 Championship Group B
16:30 St Maurs vs Foxrock Cabinteely A Derek McKittrick Rush
Under 11 All County (3 Team)
12:00 Ballyboden St Endas A vs Foxrock Cabinteely A Eilis Murphy Pairc Ui Mhurchu
Under 9 South (3 Team)
10:00 Naomh Olaf vs Foxrock Cabinteely A TBC Pairc Ui Bhrian
Under 8 South (2 Team)
10:00 Foxrock Cabinteely A vs Thomas Davis TBC Kilboggett Park
Monday 29th August, 2016
Adult Division 4 Cup
19:30 Portobello vs Foxrock Cabinteely B Jason Buckley Leinster Road
Under 18 Division 1 Championship Group B
19:00 Na Fianna A vs Foxrock Cabinteely A TBC St Mobhi Road
Under 18 Division 5 Championship Group A
19:00 Cuala B vs Foxrock Cabinteely B TBC Meadowvale
Wednesday 31st August, 2016
Under 13 Division 1 Cup Group A
19:00 Clontarf A vs Foxrock Cabinteely A TBC St Annes No 34
Friday 02nd September, 2016
New Ireland Assurance Senior Championship 2016 Knockout Stages
20:15 St Brigids vs Foxrock Cabinteely TBC Parnell Park
Saturday 03rd September, 2016
Under 13 Division 1 Cup Group A
15:00 Foxrock Cabinteely A vs Skerries Harps TBC Kilboggett Park
Under 13 Division 3 Cup Group A
15:00 Thomas Davis vs Foxrock Cabinteely B TBC Kiltipper Road
Sunday 04th September, 2016
Under 16 Division 1 Championship Group B
10:00 Foxrock Cabinteely A vs Erins Isle TBC Kilboggett Park
Monday 05th September, 2016
Adult Division 1 League
18:45 St Brigids vs Foxrock Cabinteely TBC Russell Park
Adult Division 4 League
19:30 Cuala vs Foxrock Cabinteely B TBC Hyde Road, Dalkey
Under 18 Division 1 Championship Group B
18:45 Foxrock Cabinteely A vs Parnells TBC Kilboggett Park
Under 18 Division 5 Championship Group A
18:45 Foxrock Cabinteely B vs Erin Go Bragh TBC Kilboggett Park
Friday 09th September, 2016
Under 14 Division 2 Championship Group B
18:30 Ballyboden St Endas A vs Foxrock Cabinteely A TBC Pairc Ui Mhurchu
Saturday 10th September, 2016
Under 18 Division 1 Championship Group B
15:00 Clontarf A vs Foxrock Cabinteely A TBC St Annes No 34
Under 18 Division 5 Championship Group A
15:00 Fingal Ravens vs Foxrock Cabinteely B TBC Rolestown
Under 13 Division 1 Cup Group A
15:00 Kilmacud Crokes A vs Foxrock Cabinteely A TBC Pairc De Burca
Under 13 Division 3 Cup Group A
15:00 Foxrock Cabinteely B vs Beann Eadair TBC Kilboggett Park
Under 12 Group X (3 Team)
13:00 Foxrock Cabinteely A vs Kilmacud Crokes A TBC Kilboggett Park
Under 10 South X (2 Team)
14:00 Foxrock Cabinteely A vs Thomas Davis TBC Kilboggett Park
Sunday 11th September, 2016
Under 11 All County (3 Team)
12:00 Foxrock Cabinteely A vs Na Fianna A TBC Kilboggett Park
Under 9 South (3 Team)
10:00 Foxrock Cabinteely A vs Ballyboden St Endas A TBC Kilboggett Park
Under 8 South (2 Team)
10:00 Kilmacud Crokes B vs Foxrock Cabinteely A TBC Pairc De Burca
Saturday 17th September, 2016
Under 13 Division 3 Cup Group A
15:00 Naomh Olaf vs Foxrock Cabinteely B TBC Pairc Ui Bhrian
view all fixtures here

Results

Wednesday 17th August, 2016
Adult Division 4 League
St Peregrines 4 - 11 vs 1 - 4 Foxrock Cabinteely B
Wednesday 10th August, 2016
Adult Division 4 Cup
Foxrock Cabinteely B 5 - 6 vs 1 - 14 Cuala
view all results here

PITCH DIARY